آون آزمایشگاهی_ فور_ آون خلا| خرید-فروش- قیمت

آون آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی_ آون_ فور (Oven)

       آون های آزمایشگاهی، دستگاه هایی با کاربرد انتقال گرما در حجم های بالا هستند. در حالت کلی، آون های آزمایشگاهی، میتوانند منجر به ایجاد دمای مشخص و یکنواختی در نمونه مورد نظر شوند. آون های آزمایشگاهی می توانند برای گداختن، die-bond curing، خشک کردن، پخت پلیمرآمید، استرلیزه کردن و دیگر اعمال آزمایشگاهی استفاده شوند. اندازه معمول آون های آزمایشگاهی می تواند از یک فوت مکعب تا 0.9 متر مکعب (32 cu ft) باشند و میزان دمایی که در آون ها ایجاد می شود، تا 340 درجه سلسیوس خواهد بود. آون های آزمایشگاهی می توانند کاربردهای گوناگونی داشته باشند و از موارد آنها می توان به اتاق های پاک (clean rooms)، انتقال نیرو (forced convection)، شارش افقی هوا (horizontal airflow)، اتمسفر خنثی (inert atmosphere) و ... از آن اشاره کرد.
      تعدادی از صنایع می توانند انواع آون های آزمایشگاهی را مورد استفاده قرار دهند، صنایعی مانند صنایع مربوط به حوزه سلامت، صنایع تکنولوژی و صنایع مربوط به حمل و نقل. آزمایشگاه های مهندسی عمران آون ها را برای خشک کردن قطعات جامد آسفالت مورد استفاده قرار می دهند.
      آون یا فور دستگاهی است که از آن برای استریل کردن استفاده می شود. از فور در دندانپزشکی، آزمایشگاه، درمانگاه، بیمارستان و هر جایی که نیاز به استریل کردن باشد ) معمولا (از این دستگاه استفاده می شود. البته از دستگاههای دیگری نیز) مانند اتوکلاو (برای استریل کردن استفاده می شود. در برخی از آن ها، انتقال گرما به طور خود به خود و طبیعی صورت میگیرد، در حالی که در برخی انواع دیگر از این وسیله، انتقال گرما با استفاده از پنکه و یا از خاصیت سبک بودن هوای گرم و سنگین بودن هوای سرد، به منظور جابجایی هوای درون آون استفاده میشود. به طور معمول، آونها در محدوده حرارتی بین دمای اتاق تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد کار میکنند.
آون آزمایشگاهی

کاربرد آون های آزمایشگاهی

      از آون به منظور استریل یا خشک کردن وسایل شیشهای و یا فلزی که در آزمایشگاه به کار میرود، استفاده میشود. استریل و خشک کردن وسایل فلزی تمیز شده با کمک حرارت و در دمای 18۰ درجه سانتیگراد به مدت 2 ساعت صورت میگیرد. با افزایش تدریجی دمای آون، رطوبت موجود در وسایل شیشهای تبخیر شده و بنابراین موجب از بین رفتن هر گونه فعالیت بیولوژیکی خواهد شد.

استفاده های گوناگون آون آزمایشگاهی در آزمایشگاههای کنترل کیفی و همچنین تشخیص طبی

      آماده نمودن و یا خشک کردن نمونه های خاک در آزمایشگاههای مکانیک خاک و ژئوتکنیک آزمایش های لوازم و وسایل صنعتی

انواع آون آزمایشگاهی

1 - آون آزمايشگاهي ساده تايمردار
2 - اون ازمايشگاهی ديجیتال
3 - اون ازمايشگاهی هوشمند
4 - آون زمینی
5 - آون سرامیکی
6 - آون گازی
7 - آون ديواری
برای بررسی انواع محصولات آون، به بخش فروشگاهی آون آزمایشگاهی مراجعه فرمایید.
برای اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی ویتاطب کوشا مراجعه کنید

توسط : admin | تاریخ : 1395/11/25 | نظرات