همه چیز درباره فلوریمتر| خرید-فروش- قیمت

فلوریمتر

تجهیزات آنالیز دستگاهی_ تجهیزات آنالیتیکال_ فلوریمتر (Fluorimeter)

    یک فلورویمتر یک دستگاه مورد استفاده برای اندازه گیری پارامترهای فلورسانس است : شدت و طول موج توزیع آن از طیف نشری پس از تحریک توسط یک طیف خاصی از نور. این پارامترها برای شناسایی حضور و میزان مولکول های خاصی ردر محیط مورد استفاده قرار می گیرند. فلورومتر های مدرن قادر به تشخیص غلظت مولکول های فلورسنت به میزان کم (یک قسمت در تریلیون)هستند.
    آنالیز فلورسانس می تواند حساس تر از روش های دیگر باشد. کاربرد هایش در شیمی / بیوشیمی، پزشکی، نظارت بر محیط زیست می باشد. برای مثال، آنها برای اندازه گیری فلورسانس کلروفیل برای بررسی فیزیولوژی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

اجزا و طراحی فلوریمتر

یک طراحی ساده از اجزای یک فلورویمتر
     به طور معمول فلوریمتر ها از یک پرتو دو گانه استفاده می کنند. این دو باریکه پشت سر هم کار  می کنند و نویز ایجاد شده از نوسانات برق تابشی را کاهش می دهد. پرتو بالا از میان یک فیلتر یا مونوکروماتور می گذرد  و از نمونه عبور می کند. پرتو پایین تر از میان یک تضعیف کننده می گذرد  و تنظیم را امتحان کنید و آن را با قدرت فلورسنت نمونه داده شده تظبیق می دهد. نور فلورسانس نمونه و پایین تر، توسط مبدل جداگانه شناسایی و تبدیل به یک سیگنال الکتریکی می شود که توسط یک سیستم کامپیوتری تفسیر می گردد.
    در داخل دستگاه مبدل است که فلورسانس ایجاد شده از پرتو بالایی که در فاصله خارج از نمونه قرار دارد و در یک زاویه 90 درجه از این برخورد پرتو بالا است ، شناسایی می نماید. دستگاه شبیه به این ساخته شده است تا نور اضافی از پرتو بالا که ممکن است به آشکارساز ضربه وارد کند را کاهش بدهد. زاویه بهینه 90 درجه است. دو روش مختلف برای کنترل انتخاب نور تابشی است که باعث بوجود آمدن انواع مختلف فلوریمتر ها می شود.
    اگر فیلترها برای انتخاب طول موج نور مورد استفاده قرار گیرد، دستگاه یک فلوریمتر نامیده می شود. در حالی که یک اسپکترو فلوریمتر معمولا از دو مونوکروماتور استفاده می کنند و برخی از اسپکتروفلوریمترها ممکن است یک فیلتر و یک مونوکروماتور برای این منظور استفاده کنند.
    منابع نوری برای فلوریمتر ها اغلب وابسته به نوع نمونه در حال آزمایش است. در این میان رایج ترین منبع نور برای فلوریمتر ها لامپ جیوه با فشار کم است. این لامپ بسیاری طول موجهای تحریک را فراهم می کند که آن را متنوع ترین نوع لامپ می نماید. با این حال، این لامپ یک منبع مداوم از تابش است. لامپ قوس زنون ، زمانی که یک منبع مداوم از تابش مورد نیاز است ، استفاده می شود. هر دو این منابع طیف مناسب از نور ماوراء بنفش که شامل فتولومیناسانس شیمیایی است ، فراهم می کند. اینها فقط دو نمونه از بسیاری از منابع نور امکان پذیر می باشد.
    سلول های شیشه ای و سیلیس اغلب رگ هایی هستند که در آن نمونه قرار داده شده می شود. یک دانشمند باید بسیار مراقب اثر انگشت و یا هر نوع دیگر از علامت در خارج از سلولی ، باشد.
فلوریمتر

موارد استفاده ی فلورویمتر

    Fluorophos به طور گسترده ای توسط صنایع لبنی به منظور بررسی اینکه آیا پاستوریزاسیون موفق بوده است یا نه ، استفاده می شود. این کار با استفاده از یک معرف که اسید فسفریک فلوئورسازه را توسط آلکالن فسفاتاز در شیر ، هیدرولیز می کند  انجام می شود. اگر پاستوریزاسیون موفق بوده است پس از آن آلکالن فسفاتاز به طور کامل دناتوره شده و نمونه خواهد فلورسنت است. دلیل انجام این کار این است که عوامل بیماری زا در شیر توسط هر عملیات حرارتی که شامل دناتوره آلکالن فسفاتاز می باشد ،کشته می شوند.
سنجش Fluorophos توسط تولیدکنندگان شیر در انگلستان برای اثبات پاستوریزاسیون موفق رخ داده است، بنابراین همه گاوداری بریتانیا شامل تجهیزات فلورومتری می باشند.

انواع فلوریمتر ها

    دو نوع اساسی از فلوریمتر ها از  وجود دارند که عبارت اند از : فلوریمتر فیلتری و اسپکترو فلوریمتر. تفاوت میان این دو نحوه ی انتخاب طول موج نور تابشی است. فلوریمتر فیلتری از  فیلتر استفاده می کند در حالی که یک اسپکترو فلوریمتر  از  مونوکروماتورهای گریتینگ استفاده می کند. فیلتر فلوریمتر ها اغلب خریداری شده / ساخته شده در هزینه های پایین با  حساس کمتر از اسپکتروفلوریمترها هستند.
انواه محصولات ارائه شده در شرکت ویتا طب کوشا
برای مشاهده محصولات ارائه شده میتوانید به فروشگاه فلوریمتر، مراجعه فرمایید
برای دستیابی به اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی www.4lab.ir مراجعه کنید. 

توسط : admin | تاریخ : 1395/11/25 | نظرات