همه چیز درباره هیتر مگنت (Heater magnetic)|خرید-فروش-قیمت هیتر مگنت

هات پلیت- هیتر مگنت
 

تجهیزات آزمایشگاهی_ هات پلیت‌- هیتر مگنت (Heater magnetic- Hot plate)

هات پلیت‌ها وسایلی آزمایشگاهی، کوچک و قابل حمل هستند، دارای یک، دو یا تعداد بیشتری المنت داغ کننده الکتریکی و یا مشعل‌های گازی هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند به عنوان یک پایه به تنهایی کابرد داشته باشند، اما از آنها معمولا به عنوان جانشینی برای مشعل ها استفاده شده استفاده می‌شودن، در نتیجه گرمای مستقیمی هم به آنها وارد نمی‌شود. هات پلیت‌ها اغلب برای آماده کردن غذا، استفاده می‌شود. هات پلیت دارای یک سطح مسطح است. هات پلیت‌ها می توانند برای مسافرتها هم استفاده شوند.
این نوع از تجهیزات ، بیشتر الکتریکی هستند. هات پلیت‌هایی که از منبع گازی برای روشن کردن دستگاه استفاده می کردند، در قرن‌های نوزدهم و 20 متداول بودند و هم اکنون هم در بسیاری از فروشگاه‌ها به فروش می رسند.
  • جایگاه هات پلیت ها در تحقیقات علمی
در آزمایشگاه‌ها، هات پلیت‌ها، برای گرم کردن ظروف شیشه‌ای و یا محتویات درون آنها استفاده می‌شوند. تعدادی از هات پلیت‌هایی که در آزمایشگاه استفاده می‌شوند، شامل magnetic stirrer، است و باعث گرم شدن مایعات با استیرر شدن همزمان و خودکار می‌شود.
دو روش برای گرم کردن ظروف شیشه ای و با استفاده از هات پلیت ها وجود دارد. روش اول معلق کردن ظروف شیشه‌ای به آرامی در بالای سطح هات پلیت‌هاست که تماس مستقیمی با آن ندارند. این امر نه تنها دمای شیشه را کاهش‌می‌دهد، بلکه میزان تغییر دمایی را نیز کند می کند. این روش برای مواد با نقطه جوش پایین و یا در زمان‌هایی که حداقل دمای یک منبع گرمایی بالاست، مناسب است. روش دم، به روش چادر زدن (teepee) معروف است، چرا که در این روش، ظروف شیشه‌ای روی پلیت قرار میگیرند و اطراف آن را یک لایه فویل نازک فرا می‌گیرد. در این روش از ناحیه گردنی تا انتهای ظرف را ، کاغذ پیچ می‌کنند. در این روش، ظروف شیشه‌ای در دمای بالا گرم میشوند. چرا که در این روش، به واسطه هوای گرمی که بین ظرف و فویل جمع شده است، ظرف گرم می‌گردد.
  • فواید
هزینه اندک هات‌پلیت‌ها باعث شده است گستره استفاده آنها فراوان باشد، به خصوص زمان‌هایی که نیاز به صرفه جویی داریم و یا بودجه کافی وجود نداشته باشد.
 

توسط : admin | تاریخ : 1395/03/19 | نظرات