تجهیزات آزمایشگاهی_ آسیاب آزمایشگاهی برقی (Laboratory Mill)

آسیاب آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی_ آسیاب آزمایشگاهی برقی (Laboratory Mill)
 

تعریف آسیاب آزمایشگاهی
      آسیاب ها، تجهیزاتی آزمایشگاهی، صنعتی و خانگی هستند و قادر به شکستن مواد جامد به قطعات کوچک تر هستند و این کار را با سائیدن، شکستن و یا بریدن انجام می دهند. در حقیقت پودر کردن مود در بسیاری از آزمایش ها مهم است. اما باید بدانیم انواع مختلفی از انواع آسیاب ها وجود دارد که بر حسب موادی که می خواهیم آنها را خورد کنیم و یا نوع عملکردی آسیاب ها، تغییر می کند.

تاریخچه انواع آسیاب ها
     بشر همواره نیازهایش را با بهره گیری از هوشش مرتفع کرده است و در نتیجه ابزارهای مورد نیاز خود را ساخته است. آسیاب ها نیز از این قائده مستثنی نبوده اند. آسیاب ها نیز تاریخچه ای طولانی دارند. آسیاب هایی وجود داشته اند که از دو سنگ ساخته شده بود و مواد مورد نیاز را که اغلب مواد غذایی جامد و سفت بود، بین دو سنگ قرار می گرفت و به کمک دست که به آن آسیاب دستی (hand crank) می گفتند، مواد به ذرات کوچک تر تقسیم می شد.
اما داستان در همین جا خاتمه نمی یابد. آسیاب های دیگری هم در طول زمان به کمک انسان ها امده اند و از آن موارد می توان به آسیاب های حیوانی که به کمک حیواناتی مانند اسب ها گردانده می شد (horse milles)، آُسیاب های بادی  (Windmill) و آسیاب های آبی (water mill)، اشاره کرد. 
نحوه کار و روش عملکردی آسیاب ها
      اما به راستی، آسیاب کردن و سائیدن مواد به کمک یک آسیاب چگونه به وقوع می پیوندد؟ نیروهای مکانیکی ایجاد شده در این دستگاه، در حقیقت تلاش می کنند تا با پیوند و نیروهای شیمیایی که مواد را کنار هم قرار داده است، مبارزه کنند تا انها را بشکنند. زمانی که فرایند سائیدن اتفاق افتاد، حالت مواد نیز تغییر خواهد کرد و این تغییر حالت می تواند شامل اندازه دانه، وضعیت قرارگیری دانه ها و شکل دانه ها باشد که تغییر می کند.
     علاوه بر آن، آسیاب کردن فرایندی است که منجر به شکست، جداسازی، سایز بندی، و یا تقسیم بندی کردن مواد می کند.
آسیاب کردن در مهندسی، اهداف زیر را دنبال می کند
1. افزایش سطح مواد جامد
2. تولید جامداتی با اندازه مد نظر
3. خمیر کردن منابع
آسیاب آزمایشگاهی
کاربرد آسیاب آزمایشگاهی
     آسیاب هایی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند، گرچه همان اصول آسیاب های قدیمی و دستی را دارند، اما از ابزارها و نیروهای پیشضرفته ای استفاده می کنند. نیروی الکتریسیته، توان ایحاد نیروی بالایی برای آسیاب کردن و سائیدن مواد را فراهم می کند. این دسته از دستگاه ها ایمنی بالا و دقت بالایی را در ایجاد پودر و ذرات ریز از مواد جامد درشت تا کوچک فراهم می کنند.
آسیاب های آیکا، یکی از محصولاتی هستند که ایمنی و کارایی فوق العاده ای را برای رسیدن به اهداف سائیدن مواد فراهم ساخته اند. این دسته از دستگاه ها دارای دو روند متفاوت در آسیاب کردن را پیاده می کنند:
1 - پروسه خرد کردن مواد سخت و غیر الاستیک، با تیغه هایی از جنس استینلس استیل .
2 - با کمک تیغه های برش، دستگاه به سائیدن مواد نرم و فیبر دار می پردازد.
انواع آسیاب های آزمایشگاهی برقی ارائه شده در شرکت ویتا طب کوشا
برای بررسی محصول، به بخش فروشگاه آسیاب آزمایشگاهی مراجعه کنید

توسط : admin | تاریخ : 1395/11/25 | نظرات